Київ +38 (044) 291-01-97 / -98
+38 (067) 537-57-77


Сріблення зубів

cfs_100325Цю процедуру найчастіше пропонують при діагностуванні карієсу у найменших.
Сріблення представляє собою покриття зубів спеціальним розчином, що містить нітрат срібла. Ця речовина має виражену антибактеріальну дію і припиняє розвиток карієсу.
Які переваги цього методу?
1. Він швидкий і безболісний, не вимагає використання бормашин і тому подібного - зубки просто змащуються розчином за допомогою ватного тампона. Таким чином, можна обробити зубки навіть дитині, яка ще занадто мала, щоб сидіти нерухомо протягом довгого часу, необхідного для інших процедур, або тому, хто боїться бормашини і стоматологічних інструментів.2. Сріблення безпечно - срібло не надає токсичного впливу на організм, навпаки, його іони виробляють позитивний антибактеріальний ефект.
3. Сріблення призупиняє розвиток карієсу, дозволяючи зберегти молочний зуб до того моменту, коли він зміниться постійним, або дочекатися, поки дитина підросте достатньо, щоб можна було застосовувати інші методи лікування (пломбування, коронки і т.п.)
4. Метод порівняно недорогий.
Недоліки сріблення:
1. Зуб набуває чорного кольору - назавжди. Саме тому метод застосовують тільки на молочних зубах, які потім змінюються корінними.
2. Недостатньо якісно проведене сріблення може виявитися неефективним, тому необхідні регулярні огляди - раз на 3-6 місяців з можливим повторенням процедури.
3. Сам по собі метод не може відновити вже зруйнований зуб, так що якщо карієс запущений - сріблення не врятує, а лише допоможе спокійно дочекатися того віку, коли можна буде провести повноцінне лікування.
Які ж альтернативи сріблення?
Це ремінералізація зубів (покриття спеціальними пастами і рідинами) та озонування.
Відповідно, сріблення - недорога процедура, яка показана для тимчасової «консервації» уражених карієсом молочних зубів у дітей, які ще дуже малі для серйозного лікування або мають сильний страх перед цим лікуванням, що заважає нормальній роботі стоматолога.

Джерело

Teaser